Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Centrální vysavače

Výhody sacích systémů

Centrální jednotka je stacionální ( pověšena na zdi ) a výrobce není omezen velikostí jako u klasického vysavače. Celý agregát je robustní, výkonný a připravený Vám sloužit po mnoho let. Díky umístnění mimo obytné prostory je taky neuvěřitelně tichý. Při úklidu můžete poslouchat hudbu, nepřeslechnete telefon, nevzbudíte Vašeho miláčka, .....Jednotka je umístněna mimo obytné prostory (garáž, sklep a pod.) a potrubím s antistatickou úpravou je rozveden po domě. Rozvody jsou zakončeny speciálními zásuvkami. Při samostatném vysávání stačí do zásuvky zasunout hadici a systém se spustí buďto tlačítkem na rukojeti nebo automaticky. K vypnutí stačí vytažení hadice ze zásuvky.

 

Jak centrální vysavač pracuje

Sací jednotka je umístněna mimo obytné prostory (garáž, sklep apod.) a potrubím s antistatickou úpravou je proveden rozvod po domě. Tento rozvod je zakončen několika speciálními zásuvkami, které jsou rozmístněny tak, aby pokryly celý prostor domu. Při samotném vysávání stačí zasunout do zásuvky lehkou hadici a systém se spustí buď tlačítkem na rukojeti hadice, nebo automaticky. Vypnout systém můžeme tlačítkem na rukojeti nebo vytažením hadice ze zásuvky.

Centrální vysavače pomáhají velmi efektivně s úklidem místnosti. Oproti vysávání standardním vysavačem jsou centrální vysavače jednodušší - vysáváte dlouhou, pružnou a lehkou hadicí, kterou zapojíte do zásuvky na zdi a nemusíte s sebou nosit těžký agregát s motorem.

 

 

Ochrana zdraví

Jak potvrdily studie předních světových alergologů, jedinou možností je odvést přefiltrovaný vzduch z vysávání potrubím mimo dům, tím zabránit víření a usazování prachu v domě a jeho vdechování hluboko do plic. Jen tak se dokážete zbavit prachu, roztočů, jejich výkalů, pylů, výtrusů, plísní a bakterií.

Kdy s montáží začít?

 

elektroinstalace

Ideální je systém namontovat ve fázi hrubé stavby, ale samozřejmá je i montáž ve stávajících objektech. S úspěchem lze využít i větrací šachty, nevyužitý komín, podhledy a podobně.

Nejlépe je obrátit se na odbornou montážní firmu, ale šikovný kutil zvládne montáž i sám.